PIRMĀ NODARBĪBA CIKLĀ „ESI ZINOŠS UN PALĪDZI IZAUGT VESELAM BĒRNAM!” AIZVADĪTA


Īstenojot projektu 2014.EEZ/PP/1/MIC/074/040 „Kompleksi atbalsta pasākumi sociālās atstumtības mazināšanai jauniešiem un ģimenēm ar bērniem”, 24. aprīlī notika pirmā nodarbība ciklā „Esi zinošs un palīdzi izaugt veselam bērnam!”, kuru uzsāka lektore – sertificēta fizioterapeite Svetlana Kurme, daloties zināšanās par uztura lomu fizioterapijas kontekstā. Nodarbības mērķis bija sniegt citu skatījumu par ēdienu, mācīt neskaitīt kalorijas,
uzturs_fizioterapijabet saprast, kā ēdiens ietekmē manu ķermeni, stāju, kustības. Tāpat S.Kurme sniedza informāciju, kā daļu ikdienas sāpju var uzveikt, mainot uzturu un dienas režīmu. Visiem zināmās lietas, ka jāēd lēnām un pēc iespējas vienkāršāki ēdieni, ikdienas steigā ne reti tiek aizmirstas, un, saskaroties ar kādiem veselības traucējumiem, cilvēkiem ir grūti pieņemt faktu, ka jāmaina tieši savi ēšanas paradumi. Ar praktiskiem piemēriem no savas profesionālās darbības lektore ilustrēja pareiza uztura nozīmi cilvēka dzīvē, un tam nebūt nav jātērē milzu līdzekļi. Nenoliedzami – būtiski jau no mazotnes bērniem mācīt pareiza uztura principus, to ievērojot pašiem vecākiem, jo bērns mācās vērojot. Nodarbības laikā S.Kurme iepazīstināja ar dalītā uztura principiem uzsverot, ka to nebūt nav grūti iegaumēt – atliek vien informāciju izvietot redzamā vietā virtuvē, kad gatavošanas laikā cilvēks sāk domāt līdzi, kurus produktus pareizi lietot kopā. Tāpat izskanēja daudz praktisku padomu, ar kādu produktu palīdzību cīnīties dažādu saslimšanu gadījumā. Jāatzīst, katrai nodarbības apmeklētājai pūrā bija arī savi personīgie padomi, kā „iemānīt” bērniem veselīgus salātus vai kā ārstēties saaukstēšanās gadījumā.

uzturs_fizioterapija3Fizioterapeita nodarbību ietvaros plānotas arī praktiskās nodarbības muskuļu saspringuma mazināšanai vecākiem – parādīt praktiskos vingrinājumus, kā, mājas apstākļos darbojoties, izvingrināt muguru un locītavas. Tāpat tiks aplūkotas tēmas, kas īpaši svarīgas mazuļu vecākiem: hendlingsmetode, kas māca, kā pareizi turēt un darboties ar mazuli; Emijas Pikleres metode jeb brīvās spēlēšanās metode, kas paredzēta bērniem pirmajos 3 gados; bērna kustību attīstība pirmajā gadā fizioterapijas skatījumā (velšanās, rāpošana, celšanās kājās, staigāšana) – tiks skaidroti  pamatprincipi bērna motorajā attīstībā.

Nodarbību cikla ietvaros paredzētas arī logopēda un pediatra nodarbības.

Anita Gāga

Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle

  Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Šī preses relīze ir izveidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par preses relīzes saturu atbild biedrība „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis””.