Saistoši

ĢIMENĒM AR BĒRNIEM DRAUDZĪGĀKĀS VIETAS PREIĻU UN RIEBIŅU NOVADĀ

1. Bioloģiskā zemnieku saimniecība “Juri”

zsJuriAdrese: Lubāni, Rušonas pagasts, Riebiņu novads.
Tel.: (+ 371) 29182355
E-mail: [email protected]
Rušonas pagastā piedāvā mājas siera degustācijas.

!!! Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās !!!

Nokļūšana: braucot no Rēzeknes puses pa autoceļu A13, jābrauc līdz norādei Riebiņu novads, tad jānogriežas pirmajā ceļā pa labi, atkal jāpagriežas pa labi un jābrauc „Juri” saimniecības pagalmā.

Darba laiks: visas sezonas, iepriekš piesakoties pie saimnieka. Piedāvā: sieru degustācija, teltsvieta, labumu iegāde uz vietas, mājlopu apskate.

Vietas vēsture un produkta izcelsme

Zemnieku saimniecības „Juri” pirmsākumi meklējami jau 20. gadsimta trīsdesmitajos gados, kad saimnieka Jura Lubāna vectēvs šajā vietā uzbūvēja dzīvojamo ēku un sāka saimniecības veidošanu. Tagadējie saimnieki – Juris un Lidija, kas agrāk dzīvoja un strādāja pilsētā saprata, ka nevēlas būt pilsētnieki. Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados viņi atgriezās Riebiņu novadā un pārņēma saimniecību savās rokās. Taču, lai izdzīvotu, ar tradicionālo saimniekošanu vien nepietika, tāpēc tika apgūta prasme siet sieru. Laika gaitā siers iegaršojās gan radiem, gan kaimiņiem, kas neskopojās ar savām labajām atsauksmēm. Un nu jau latgaļu siera sējējiem izveidojies savs uzticams klientu loks. Lielās ieinteresētības dēļ saimnieki savu saimniecību pielāgo gan siernīcas nepieciešamībām, gan viesu vajadzībām. Viņi gādā par to, lai ciemošanās šeit kļūtu vēl patīkamāka.

Plašāk par produktu un iespējām 

Zemnieku saimniecībā „Juri” sieru gatavo no bioloģiskā piena, ko dod desmit gotiņas. To sien pašu rokām. Ciemojoties saimniecībā, viesmīlīgais saimnieku pāris izstāstīs par siera siešanas tradīcijām. Viņi atklās to, ka šeit sieru gatavo pēc receptēm, kas ir ne tikai pārņemtas no prasmīgām siera sējējām, aizgūtas no Ulmaņlaiku pavārgrāmatām, bet arī pašu izdomātas.

Saimnieki dos dzert tēju vai kafiju no Latgales podnieku veidotiem traukiem, un, protams, nogaršot visdažādāko garšu sierus. Vispirms Jāņu sieru ar ķimenēm vai zaļumiem (kāds nu kuram labāk tīk), tad maigo Mocarellas un svaigo Ricottas sieru, kas garšo īstiem siera pazinējiem. Zemnieku sētas „Juri” gaišais starojums, viesmīlīgie saimnieki un lauku gardumi – paniņas, sūkalas, rūgušpiens un mājas sviests, ko šeit var palūgt papildus nogaršot, rada miera sajūtu, ko gribas baudīt vēl un vēl, neievērojot laika gaitu.

Nepalaid garām

Nokļūstot Latgalē, jānobauda īstens latgaļu siers, kura pagatavošanai nepieciešamas aptuveni 2-3 diennaktis un jānogaršo citi vienkāršie, saimnieku rokām gatavotie labumi.

Vēl piedāvā

Šeit, kā jau kārtīgā lauku saimniecībā, ir iespējams ne tikai baudīt gardumus, iegādāties tos līdzņemšanai, bet arī elpot tīru gaisu un kopā visai ģimenei samīļot mājdzīvniekus un apskatīt lopu laidaru. Un, ja ciemiņi aizkavējušies ilgāk, iespējams pārnakšņot teltī.

Avots: http://www.gardumuti.lv/vietas/saimniecibas-juri-latgales-siers.html

2. Kafejnīca – restorāns “Levaž”

LevazhAdrese: Kooperatīva iela 1c, Preiļi, LV 5301
Tel.: +371 26432050

Iespēja ieturēt maltīti mūsdienīga interjera kafejnīcā-restorānā. Ierobežotā teritorijā – bērnu laukumiņš.

 

3. Vīngliemežu audzētava “Ošu mājas”

vingliemeziAdrese: “Ošu mājas”, Jaunsaimnieki, Preiļu pagasts, Preiļu novads
Tel.: +371 29443577, 26404977
[email protected]
Kontaktpersona: Ainis Noviks, Valentīna Novika
Darba laiks: no 15. maija līdz 15. oktobrim pēc iepriekšējas pieteikšanās.

Pašā Preiļu pievārtē, aptuveni 500m aiz pilsētas robežas uz Daugavpils pusi, atrodas „Ošu mājas”, kuras saimnieki nodarbojas ar visai netradicionālu, Latgalei neraksturīgu un modernu lauksaimniecisko ražošanu – vīngliemežu audzēšanu. Teritorijā atrodas arī šūpoles un dažādas citas bērniem domātas aktīvās atpūtas iespējas.

Mūsu piedāvājums:

Vīngliemežu audzētavas apskate, kas ietver sevī izsmeļošu stāstījumu un redzējumu par vīngliemežu dzīvi, fizioloģiju, apstrādi un pārstrādi, kā arī piedāvājam degustācija ar vīngliemežu gaļu, kas pagatavota pēc oriģinālām vietējām receptēm, kuru papildina latviski dzērieni – pašu taisīta bērzu sula un piparmētru tēja. Kā arī tiek piedāvātas konsultācijas par vīngliemežu audzēšanu, to īpatnībām un sejas atjaunošanas maskas ar vīngliemeža gļotu.

Produkcija un suvenīri

Pie mums ir iespējams iegadāties gatavo produkciju – vīngliemežu gaļu un suvenīrus, ar gliemeža un Preiļu novada simboliku, kurus ir izgatavojuši vietējie amatnieki.

4. t/c Oga

OgaAdrese: Rīgas iela 4d, Preiļi
Latgalisks lielveikals, kurā ir arī bērnu pārtinamais galdiņš. Ārpusē – liels bērnu laukumiņš.

 

 

5. Bišu mācību drava “Kāres”

karesAdrese: Pīnupi, Jāņi, Pelēču pag., Preiļu novads
Tel.: +371 28237502
Bišu drava „Kāres” piedāvā interesantu stāstījumu spēles un apmācības par bišu dzīvi.
Īpaša programma skolēniem. Izejot izzinošo dabas taku Jūs varēsiet nobaudīt arī pašmāju medu.

Obligāta iepriekšpieteikšanās!

6. Miniatūrā karaļvalsts un leļļu galerija

-Lellu_galerijaAdrese: Daugavpils iela 21, Preļi, LV-5301
Tel.: +371 65321737, 26423837
www.lenadoll.com
www.lellukaralvalsts.lv

Vēlama iepriekšēja ieteikšanās sakarā ar noslodzi!

Iespējams apskatīt divu dažādu zemju miniatūrās karaļvalstis. Atliek vienīgi priecāties un jūsmot par meistares fantāziju un savu sapņu īstenošanu!

Šeit Jūs varat apskatīt mākslinieces Jeļenas Mihailovas fantāzijas un roku darba rezultātu. Mājas pagalmā skatieniem atklājas divas pilis miniatūrā ar grezniem tornīšiem, tiltiņiem, ūdensdzirnavām. Apmeklētāji labprāt fotografējas uz piļu fona. Lai fotogrāfija taptu vēl romantiskāka, Jeļena ar domubiedriem uzšuvusi senlaicīgus tērpus gan pieaugušajiem, gan bērniem. Mājas pagalms papildināts ar daudziem senlaicīgiem elementiem.

Leļļu galerijā katram ienācējam paveras pasaku un fantāzijas pasaule, kurā galvenās darbojošās personas ir mākslinieces darinātās lelles. Kompozīciju spektrs galerijā ir visaptverošs, šķiet, nekas nav gājis secen autores acīm.

7. Zirgaudzētava “Trīs vītolu staļļi”

zirgiAdrese: Skolas iela 18, Riebiņi, Riebiņu novads, LV-5326
Tel. +371 29112796, 26339388, 65356807
[email protected]

Piedāvā izjādes, vizināšanos ratos, fotografēšanos ar zirgiem, izjādes un izbraucienus pasākumos, reitterapiju (ārstnieciskā vingrošana).

Te ganāmpulku veido selekcionētie zirgi. Riebiņos zirgi uzturas no dzimšanas līdz divu gadu vecumam. Ik dienu zirgus izved aplokos, lai viņi izskrietos, attīstītos rotaļā un pabūtu svaigā gaisā. Zirgi pierod pie cilvēka un iemācās elementāras uzvedības normas. Viņiem ļoti patīk rotaļas, sniega un ūdens peldes. SIA “Trīs vītolu staļļi” nosaukums radās tad, kad pie staļļiem lielākam vītolam abās pusēs vienādā attālumā iestādīja divus mazākus vītoliņus. Kamēr tie izaugs, tikmēr Riebiņos nomainīsies vairākas zirgu paaudzes.

8. P.Čerņavska keramikas māja

Cernavska_malsAdrese: Talsu iela 21, Preiļi
Tel. 29429630; 29879412
Vēlams iepriekš pieteikties!
www.preilukeramika.viss.lv

Polikarpa Čerņavska keramikas māja – muzejs piedāvā ekspozīciju „Mūžs virpas apļots”, kurā var izsekot keramiķa izaugsmei no vienkāršu saimniecības trauku darināšanas līdz izsmalcinātām un sarežģītām dekoratīvās keramikas formām, priecāties par meistara krāsu spēli un rotājošo rakstu daudzveidību.

Keramiķi apmeklētājiem piedāvā:

 • darbnīcā vērot, kā uz podnieka virpas top vāze,
 • iespēju pašiem izmēģināt roku podu virpošanā un veidošanā (darbiņu var paņemt līdzi vai saņemt vēlāk pa pastu apdedzinātu),
 • skolnieku ekskursijas, komandu spēles par saimniecības trauku tēmu un iepazīšanās ar latgaliskiem nosaukumiem,
 • īpaša programma dažādiem pasākumiem (kāzām, jubilejām u.c.),
 • izstrādājumus iespējams iegādāties,
 • veikt pasūtījumu (saņemt var personiski vai ar kurjerpasta starpniecību),
 • atraktīvā veidā pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem.

9. Atpūtas komplekss “Silmalas”

SilmalasAdrese: Siveriņa, Rušonas pag., Riebiņu nov., LV-5329
Mob. tālr. 29101378, 22830104
e-pasts: [email protected]
WEB lapa: http://www.atputalatgale.lv

Piedāvā atpūtu pie Rušonas ezera:

 • Naktsmītnes viesiem labiekārtotās kotedžās līdz 70 personām;
 • Sniedzam ēdināšanas pakalpojumus;
 • Telts noma kopējā platībā 200 m2 ar koka grīdu, aprīkota ar galdiem un krēsliem;
 • Labiekārtota teritorija sporta, kultūras pasākumu un kāzu organizēšanai;
 • Sporta laukumi
  • 2 pludmales volejbola laukumi,
  • 1 strītbola laukums;
 • Šķēršļu trase;
 • Bērnu rotaļu laukums;
 • Labiekārtota pludmale;
 • Plaša teritorija telšu izvietošanai;
 • Airu laivu noma;
 • Izbraucienus ar motorlaivu pa Rušonas ezeru;
 • Komerczveja dīķos;
 • Pirts.
 • Slēpju noma /ziemas periodā/

Cenas pēc vienošanās
Darbības periods visu gadu

10. “Bašķi” ūdensslēpošanas bāze

BaskiAdrese:  Bašķi, Rušonas pagasts, Riebiņu novads, LV-5329
Tel. +371 26489663
[email protected]
www.baski.lv

Sporta aktivitātes, pirts, peldēšanās (un peldētapmācība), vējdēļu un ūdensslēpju noma, apmācība.
Vienreizēja iespēja izbraukt ar ūdensslēpēm trenera uzraudzībā. Tramplīnlēcieni – ūdensslēpošanas faniem. Piedāvājam iespējas nometņu, pasākumu, sporta spēļu organizēšanai.

Vietu skaits naktsmītnē: 25

11. SIA “Dēkaiņi” laivu un velo noma un maršruti

dekainiTālruņa numurs: (+371) 26 44 25 35
E-pasts: [email protected]
www.dekaini.lv

SIA „Dēkaiņi” darbojas vietējie Latgales iedzīvotāji, aktīvi ūdens un velotūrisma entuziasti, kuri ļoti labi pārzin dotā reģiona tūrisma infrastruktūru, dabas un kultūrvēsturiskos apskates objektus, ir izstrādājuši jaunus un iespēju robežās apkopojuši jau esošos ūdens un velo tūrisma maršrutus. Darbs pie jaunu tūrisma maršrutu izstrādes, to apsekošanas dabā, joprojām turpinās.

Mūsu pakalpojumu klāstā ietilpst pakalpojumi ūdenstūristiem un velotūristiem. Piedāvājam inventāra nomu un maršrutu sastādīšanu pēc klienta vēlmēm. Aktīvi strādājam pie velomaršrutu un ūdenstūrisma maršrutu izstrādes. Uzņēmuma misija ir popularizēt Latgales sniegtās iespējas aktīvā tūrisma jomā, ieinteresēt potenciālos klientus apmeklēt Latgali un izbaudīt šā novada sniegtās iespējas. Šajā darbības sfērā mēs redzam vēl daudz neizmantotas iespējas.