Biedrībā mājvietu raduši gliemeži no māla

Aizvien radošākas kļūst nodarbības keramikas darbnīcā, kas tiek organizētas projekta 2014.EEZ/PP/1/MIC/074/040 „Kompleksi atbalsta pasākumi sociālās atstumtības mazināšanai jauniešiem un ģimenēm ar bērniem” ietvaros–biedrības telpās mājvietu raduši gliemeži no māla.
Pateicoties vīngliemežu audzētavas „Ošu mājas” atsaucīgajam saimniekam Ainim Novikam, kurš bija sarūpējis vīngliemežu tukšās „mājiņas”,  bērniem bija iespēja radīt šīm „mājiņām” iemītniekus, ar rūpīgu darbu un pacietību veidojot gliemezīšus.
Gluži kā Renāra Kaupera dziesmiņā „Alfabēts”, arī keramikas nodarbībā dažiem bērniem tapušas pat veselas gliemežu ģimenes, kas, tā vien liekas, tūlīt atdzīvosies un slidināsies prom pa galda virsmu – tik dzīvi tie patiesībā izskatās.
Pētot tos tuvāk, var redzēt bērna katru pirksta nospiedumu – cik izlolots gliemezītis gan ir tapis! Turklāt katrs tas ir ar savu individualitāti – divus vienādus ir visai grūti atrast.
Tāpat nodarbībās bērni nedaudz neparastā veidā mācījās dažādas ģeometriskās figūras – ja no izrullētas māla „desiņas” apli saritināt ir tīrais nieks kā bērnam, tā pieaugušajam, tad tādas figūras kā kvadrāts vai trijstūris nebūt nepadevās tik viegli arī tām mammām, kuras vēlējās palīdzēt bērniem šajā nebūt ne vienkāršajā uzdevumā. Kopīgiem spēkiem, protams, darbs tika pabeigts sekmīgi, bet ne bez keramikas darbnīcas vadītājas Zanes Ertas padoma. Vēlāk šīs figūras ir ieguvušas arī dažādas krāsas.
Nodarbībās tapušo darbiņu ar katru reizi kļūst arvien vairāk – līdzās māla bļodiņām un medaļām tapuši arī  tādi brīvās izvēles darbi kā lapas, dažādi cilvēciņi, vienam ašam zēnam pat radās iedvesma izgatavot lidmašīnu no māla.
Pēc kārtējās nodarbības, kas notiks 18. maijā plkst. 16.30, darbiņi ceļos uz cepli, kur iegūs savu melno nokrāsu, bet bērni pēc vasaras gaitām vēl uz pāris nodarbībām būs gaidīti rudenī, lai novērtētu, kas gan mums visiem kopā ir sanācis.

Anita Gāga

Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle

 

 Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Šī preses relīze ir izveidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par preses relīzes saturu atbild biedrība „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis””.