Noslēgušās „ Puķuzirņa” organizētās diennakts nometnes „Esi vesels un aktīvs!” Preiļu novada bērniem

Preiļu novada domes īstenotā projekta Nr.9.2.4.2/16/I/078 „Pasākumi Preiļu novada vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros biedrība „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis””, tās valdes priekšsēdētājas Ineses Matisānes aktīvā vadībā, laikā no 30.jūlija līdz 3.augustam un no 20.augusta līdz 24.augustam atpūtas bāzē „Zolva” organizēja diennakts nometnes 8 līdz 14 gadus veciem Preiļu novada bērniem, lai sportiski pavadītu saulainās vasaras dienas brīvā dabā Zolvas ezera krastā. Kopā abās nometnēs piedalījās 50 bērni – 35 no Preiļu pilsētas, 15 bērni no novada lauku teritorijas. Ļoti interesanti izveidojās bērnu dzimumu sadalījums, kopā nometnēs piedalījās 25 meitenes un 25 zēni, pirmajā nometnē piedalījās 16 meitenes un 9 zēni, bet otrā nometnē bija 16 zēni un 9 meitenes.Katra nometne ilga piecas darba dienas, un to laikā bērni gan peldējās, laivoja, devās pārgājienā uz kaimiņos esošo Rušonas ezeru, iepazina jogas vingrojumus, spēlēja tīkla bumbu, gan veica dažādus radošos darbiņus (keramika, krāsainās smiltis, dažādi rokdarbi), rādīja savas spējas talantu šovā un modes skatē. Viena diena tika atvēlēta braucienam uz Daugavpilī esošo koka šķēršļu trasi “Tarzāns”, kur bērni varēja pārbaudīt savus spēkus dažādas sarežģītības trasēs, kas daudziem sagādāja īpaši pozitīvas emocijas. Dažiem nācās pārvarēt bailes no augstuma, bet paveiktais priecēja visus.

Abās nometnēs ar bērniem darbojās zinoša speciālistu komanda – ilggadējas nometņu vadītājas Lolitas Adamovičas vadībā savu devumu bērnu veselīgai nodarbināšanai sniedza Ilze Broka, Ieva Babre un Jānis Pokšāns. Pēdējo dienu novakarē bērni bija sarūpējuši nelielu koncertu, lai parādītu, ka ir gan labi dziedātāji, gan aktīvi dejotāji. Noslēgumā visus gaidīja svētku kūka un veselīgu augļu plate.

Īpaši izstrādātā anketā vecākiem kopā ar bērniem bija iespēja sniegt savu vērtējumu par nometnes norisi, un lielā vienprātībā atgriezeniskā saite bija pozitīva. Vasaras saules lutināti, bērni bija priecīgi par nometnes norisi un iespēju būt aktīviem visas dienas garumā. Kā viens no ieteikumiem aptaujas anketās izskanēja pat ierosinājums doties pie miera vēlāk, kas norāda, ka vēlme darboties ir patiesi liela. Kā atzina vecāki, viņi jūtas apmierināti, ka laikā, kad pašiem jādodas darba gaitās, bērniem ir iespēja pavadīt tik aktivitātēm bagātu nedēļu brīvā dabā, esot gan nodarbinātiem, gan pieskatītiem, gan veselīgi ēdinātiem, par ko pateicīgi vārdi SIA „Zolva” prasmīgajām saimniecēm.

“Puķuzirnis” secinājis, ka pasākums ir bijis efektīvs attiecībā uz iedzīvotāju veselības veicināšanu, jo pasākuma laikā īstenotās aktivitātes veicināja vispārējo fizisko ķermeņa attīstību, aktivitātes ārpus telpām svaigā gaisā labvēlīgi ietekmēja bērnu veselību, jo mūsdienās bērni ļoti maz laika pavada ārā, svaigā gaisā, bet atrodas vairāk telpās, darbojoties ar viedierīcēm, tāpēc šāda veida nometne ir ļoti noderīga gan bērnu fiziskajai, gan emocionālajai veselībai, un nepieciešama arī turpmāk.

Biedrība dibināta 2014. gada 11. septembrī ar mērķi veicināt ģimeņu ar bērniem interešu aizsardzību. 2016. gada 19. aprīlī Biedrība reģistrēta arī Labklājības ministrijas sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā.

 

 

 Foto no nometnēm var apskatīt zemāk pievienotajos linkos:

https://en.files.fm/u/meu6x5k5?share_email_id=adda5c

https://en.files.fm/u/7urq9xf2?share_email_id=adda5d#/

https://en.files.fm/u/w2rfnnmk?share_email_id=adda5e

https://en.files.fm/u/c89w4mcx?share_email_id=adda5f

https://en.files.fm/u/tdq734vx

Informāciju sagatavoja

Anita Gāga

Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle