Biedrība “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” veiksmīgi ir īstenojis projektu “No ģimenes ģimenei – mācīties, radīt, dāvināt!”

2018.gada jūlijā – augustā Biedrība “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” ir īstenojusi dažādas radošās darbnīcas projekta “No ģimenes ģimenei – mācīties, radīt, dāvināt!” ietvaros. Kopumā tika noorganizētas 2 keramikas meistarklases un 3 krāsu meistarklases ģimenēm ar bērniem. Projekta ietvaros organizētajos pasākumos bērni ieguva jaunas amatu prasmes (keramikas pamati, zīmēšana uz koka, koka dekorēšana), zināšanas par latvju zīmēm, jaunus draugus, un apzinājušies ģimenes vērtību, labdarības un savstarpējās palīdzēšanas tikumu. Projekta ietvaros organizētās meistarklases tika plaši apmeklētas, bērniem un vecākiem šīs nodarbības sniedza patiesu gandarījumu.

Pirmajā ģimeņu pasākumā – krāsu meistarklasē “Iepazīsti latvju zīmes”, kas notika 15.jūlijā, bērni ar vecākiem iepazina latvju zīmes un zīmēja tās uz koka ripiņām. Apgleznotās koka ripiņas ar latvju zīmēm tika dāvinātas Preiļu slimnīcas Dzemdību nodaļas jaundzimušajiem bērniņiem.

Otrajā ģimeņu pasākumā – krāsu meistarklasē “Iepazīsti krāsu pasauli”, kas notika 22.jūlijā,  bērni tika iepazīstināti ar jaunu dekorēšanas tehniku, mācījās sērkociņu iespiedbloku pielietojumu un nostiprināja prasmes trafaretu tehnikas pamatprincipu dekorēšanā. Viņi kopā ar vecākiem apgleznoja koka dēlīšus, kurus pēc tam var lietot kā telpu interjera dekorus.

Trešajā ģimeņu pasākumā – krāsu meistarklasē “Koka lādīšu dekorēšana”, kas notika 29.jūlijā, dalībniekiem bija iespēja, pēc savām vēlmēm, ar  ekoloģiskajām Annie Sloan Chall Paint krāsām  izdekorēt koka lādīti. Katrs varēja izpausties un apgūt jaunu aroda prasmi – mēbeļu dekorēšana.

Krāsu meistarklases notika jaunizveidotajā studijā “DiCraft”, Preiļos, Mehanizatoru iela 2, meistarklases vadīja eksperte, pedagoģe – Dina Maksimova. Krāsu meistarklašu dalībnieki strādāja ar ekoloģisko Annie Sloan Chall Paint krāsu, kas ir droša bērna veselībai un neizraisa alerģiju.

Ceturtajā ģimeņu pasākumā – keramikas meistarklase “Izveido savu latvisko krūzi”, kas notika 5.augustā, dalībnieki apguva latviskās zīmes, izveidoja māla krūzi, kura tika dekorēta ar latviskajām zīmēm. Izgatavotie trauki tika apdedzināti keramikas darbnīcā “Jašas podi”. Keramikas darbus palīdzēja radīt keramiķe – Kristīne Nicmane, keramikas darbnīcas “Jašas podi” vadītāja. Bērniem bija patiess prieks par savu paveikto darbu un vēl lielāks prieks par kopā pavadīto laiku kopā ar vecākiem.

Piektajā ģimeņu pasākumā – keramikas meistarklase “Ģimenes plaukstu nospiedumi”, kas notika 18.augustā, ģimenes varēja darboties ar mālu, veidot plaukstu nospiedumus uz māla un to izrotāt, kā sirds kāro. Izveidotie darbi tika apdedzināti keramikas darbnīcā “Jašas podi” un pēc tam tiks nogādāti darbu autoriem. Keramikas meistarklases vadīja keramiķe Kristīne Nicmane, keramikas darbnīcas “Jašas podi” vadītāja.

Projekta “No ģimenes – ģimenei – mācīties, radīt, dāvināt!” ietvaros tika realizēti pasākumi, kas palīdz mums ikvienam – gan tiem, kas veido un rada, gan tiem, kas piedalās un dara. Ir patīkami apzināties, ka izveidotais pasākums kādam ir devis prieku un gandarījumu, kādam mieru un sajūsmu. Prieks, ka var atrast laiku bērniem, atrast laiku, ko var kopīgi pavadīt, jo ikvienam bērnam pavadītais laiks kopā ar vecākiem ir ļoti svarīgs un nozīmē ļoti daudz. Mēs palīdzam augt un pilnveidoties, un palīdzam par cilvēku būt.

Biedrība “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” pateicas par atbalstu keramikas  darbnīcas “Jašas podi” vadītājai, keramiķei Kristīnei Nicmanei un studijas “Di Craft” vadītājai – Dinai Maksimovai, krāsu ekspertei, pedagoģei. Sirsnīgs paldies visiem vecākiem, kuri kopā ar saviem bērniem piedalījās šajās radošajās meistarklasēs.

Ģimeņu pasākumi tika organizēti projekta “No ģimenes ģimenei – mācīties, radīt, dāvināt!” ietvaros. Projekta kopējais budžets: 1200,00 EUR un tas ir 100% Latvijas Republikas Kultūras Ministrijas finansējums.

Inese Matisāne, projekta vadītāja

Biedrības “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” valdes priekšsēdētāja