NOSLĒGUŠĀS FIZIOTERAPEITA NODARBĪBAS CIKLĀ „ESI ZINOŠS UN PALĪDZI IZAUGT VESELAM BĒRNAM!”

Īstenojot projektu 2014.EEZ/PP/1/MIC/074/040 „Kompleksi atbalsta pasākumi sociālās atstumtības mazināšanai jauniešiem un ģimenēm ar bērniem”, no aprīļa līdz jūnijam piecās nodarbībās tika aplūkoti dažādi mazāku un lielāku bērnu vecākiem aktuāli jautājumi fizioterapijas skatījumā. Jau iepriekš tika ziņots, cik saistošas nodarbības bija par uzturu fizioterapijas skatījumā un par bērna kustību attīstību pirmajā dzīves gadā.  Ne mazāk interesanta un fiziski aktīva bija praktiskā nodarbība muskuļu saspringuma mazināšanai, kurā mammas varēja apgūt praktiskus vingrinājumus, kā, mājas apstākļos darbojoties, var vingrināt muguru un locītavas; izrādās, pareizi atspiežoties pret virtuves skapīti, tiek „iedarbināta” sistēma, kas palīdz atslābināties pēc saspringtas dienas. Fizioterapeite centās katrai dalībniecei piemeklēt individuālu vingrinājumu, kas būtu atbilstošs katras problēmzonai. Nodarbībā lieti noderēja inventārs – vingrošanas paklājiņi, ruļļi un fitnesa bumbas, kas iegādātas projekta ietvaros.

Mazāko bērnu vecākiem bija iespēja apmeklēt nodarbības par hendlingu un Emijas Pikleres metodi. Hendlinga principus fizioterapeite dalībniecām lūdza praktiski demonstrēt arī uz rotaļu lelles, kā arī tika praktiski izmēģināts mammām iejusties zīdaiņa lomā – kādas sajūtas pārņem, kad kāds mēģina uzvilkt cepurīti, kā ir, kad, nesarunājoties ne vārda, ir jāpieceļ kājās „mazulis”, kā izjūtam pasauli, kad  ar aizvērtām acīm kāds tevi ved, bet tu otru fiziski neizjūti un kad izjūti. Mammas atzina, ka pieaugušais, ikdienā darbojoties ar mazuli, par tādām lietām nebūt neaizdomājas, bet, cik būtiskas ir šīs sajūtas un pieskārieni, ko veltam bērnam. Tieši šī tēma vijās cauri nodarbībā par Pikleres metodi. Emija Piklere bijusi pediatre, kas darbojusies pagājušajā gadsimtā, un viņas novērojums, strādājot bērnu namos, bija, ka, lai arī bērns ir fiziski vesels, aprūpēts un paēdis, viņa attīstība atpaliek no vienaudžiem, kas aug ģimenēs. Atslēgas vārds visam ir vide un konkrētajam bērnam veltītais laiks. Videi nav jābūt pārpildītai ar veikalos nopērkamām lietām, vislabāk noder sadzīvē izmantojamas lietas, bet laikā, kad bērns tiek aprūpēts, uzmanība bērnam jāvelta pilnībā – nākotnē tas ļoti pozitīvi atsauksies uz bēna attīstību. Mammām bija iespēja arī vērot šo nodarbību videosižetus.

Šo nodarbību atkārtojumu būs iespēja apmeklēt rudenī, tāpēc visi tie, kas uz kādu no nodarbībām netika, aicināti sekot informācijai biedrības mājas lapā www.pukuzirnis.lv.

Anita Gāga

Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle

 

 Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Šī preses relīze ir izveidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par preses relīzes saturu atbild biedrība „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis””.