Biedrība „Puķuzirnis” organizēja ģimenes dienas pasākumu Aglonā, Riebiņos un Preiļos

1 2 3

Biedrība „Puķuzirnis” organizēja ģimenes dienas pasākumu Aglonā, Riebiņos un Preiļos

Starptautiskās ģimenes dienas ietvaros Biedrība „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” organizēja ģimeņu saliedēšanas pasākumus Aglonā – 14. maijā, Riebiņos – 15. maijā un Preiļos – 16. maijā. Pasākuma mērķis bija izglītot ģimenes par videi draudzīgu dzīvesveidu un iesaistīt tās kociņu stādīšanas procesā vietējās pašvaldībās.

Visplašāk apmeklēts bija Aglonas pasākums, kurā piedalījās 27 ģimenes, kopā – 62 dalībnieki. Aglonā dalībnieki stādīja kociņus pie estrādes un Aglonas vidusskolas, piedalījās radoši izglītojošā darbnīcā „Otrā dzīve atkritumiem” un dažādās ģimenes sporta stafetēs. Pie estrādes tika iestādītas tūjas, ceriņi, pie skolas – kadiķi, hortenzijas un sarkanlapu kļava. Pasākumā piedalījās arī Aglonas novada priekšsēdētāja Helēna Streiķe, kura sirsnīgi pateicās ģimenēm par ieguldīto darbu kociņu stādīšanā un novēlēja ģimenēm saticību, mieru, mīlestību un vairāk laika pavadīt ģimenei kopā.

15.maijā norisinājās ģimenes dienas pasākums Riebiņos, pasākuma dalībnieki stādīja kociņus Riebiņu bērnudārza teritorijā. Piedalījās 19 ģimenes, kopā – 40 dalībnieki. Riebiņu bērnudārza teritorijā tika sastādīti 72 fizokarpi, hortenzijas, veigela, nokarenais pīlādzis, bārbeles, kadiķi, tūjas, baltegles. Bērnus priecēja atraktīvās pasākuma vadītājas Linda Mazure un Arina Zvaigzne, kuras bērniem dāvināja no baloniem veidotas puķes, iesaistīja ģimenes jautrās rotaļās un spēlēs. Arī Riebiņos ģimenes piedalījās radoši izglītojošā darbnīcā „Otrā dzīve atkritumiem”, bērni apgleznoja stikla burciņas, veidoja taureņus, rokassprādzes un citas ikdienā noderīgas lietas. Pasākumā aktīvi piedalījās Riebiņu novada domes priekšsēdētājs Pēteris Rožinskis, kurš iestādīja baltegli un pateicās ģimenēm par dalību ģimenes dienas pasākumā.

Ja laika apstākļi Aglonā un Riebiņos bija piemēroti kociņu stādīšanai, tad Preiļos 16. maijā laiks bija lietains un vējains. Preiļos ģimenes dienas pasākumā piedalījās 15 ģimenes, kopā – 49 dalībnieki. Preiļos ģimenes iestādīja Maķedonijas priedes, egles, ceriņus, hortenzijas un parastās priedes. Pēc kociņu stādīšanas ģimenes aktīvi piedalījās radošājā darbnīcā „Otrā dzīve atkritumiem”, bērniem bija iespēja ļauties Lindas un Arinas otai un krāsām, un apglezot sejiņas. Pasākuma laikā dalībnieki tika iepazīstināti arī ar jaunizveidoto Biedrības mājas lapu: www.pukuzirnis.lv .

Radošās, izglītojošās darbnīcas „Otrā dzīve atkritumiem” vadīja biedrības biedres: Natālija Rivža, Lolita Šmukste un Jeļena Harlamova, kas bija sagatavojušas arī interesantu izstādi no otrreiz pārstrādātiem atkritumiem. Izstādē bija apskatāms no papīra pīts grozs, lampiņu virtene no olu kārbām, grāmatzīmes, rakstāmpiederumu trauks, skaistas rokassprādzes, dažādas spēles bērniem, u.c. ikdienā ģimenei noderīgas lietas.

Biedrībai „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” pateicas par atbalstu Aglonas novada domei, Aglonas vidusskolai, Riebiņu novada domei, Riebiņu pirmsskolas izglītības iestādei „Sprīdītis”, Preiļu novada domei un SIA „Preiļu saimnieks”.

Ģimenes dienas pasākumi tika organizēti projekta “Ģimenes dienas pasākumu organizēšana Preiļos, Riebiņos un Aglonā” ietvaros. Projekta kopējais budžets: 1871,00 EUR un tas ir 100% Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansējums.

Inese Matisāne, projekta vadītāja

Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes priekšsēdētāja