“Puķuzirnī” atkal ir iespēja saņemt pārtikas pakas

Jau ceturto reizi biedrības “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” (turpmāk – Biedrība) brīvprātīgie valdes priekšsēdētājas Ineses Matisānes vadībā 9.martā Daugavpils Rimi veikalā piedalījās pārtikas bankas Paēdušai Latvijai un veikalu tīkla Rimi Latvia organizētajā akcijā, aicinot veikala apmeklētājus līdzās saviem ikdienas pirkumiem iegādāties arī papildu produktus un piepildīt pārtikas paku, lai palīdzētu ģimenēm ar zemiem ienākumiem. Šoreiz tika savāktas 135 pakas, bet, veicot paku komplektēšanu, tajās iekļaujot produktus no dažādām pārtikas preču grupām, sarūpētas 90 pārtikas pakas, kuras jau pieejamas Biedrībā.

Tāpat kā iepriekš, pārtikas pakas iespējams saņemt ģimenēm ar bērniem no Preiļu un Riebiņu novadiem, kurām pašvaldība dažādu apstākļu dēļ nevar piešķirt trūcīgas/ maznodrošinātas ģimenes statusu un kuru ienākumi ir zem iztikas minimuma – 252EUR uz 1 ģimenes locekli. Paka tiek piešķirta, lai sniegtu atbalstu  ikdienas pārtikas nodrošināšanā trūkumā nonākušajām ģimenēm.

Lai saņemtu pārtikas produktus, pieaugušajam ģimenes pārstāvim personīgi jāierodas Biedrības telpās Daugavpils ielā 34, Preiļos (Preiļu 1.pamatskolas vecā korpusa 1. stāvā, ieeja no sporta laukuma puses). Tiem, kuri pārtikas paku vēlas saņemt pirmo reizi, jāaizpilda noteikta parauga iesniegums, kurā jānorāda dati par sevi, kopējie ģimenes ienākumi mēnesī (jāuzrāda arī tos apliecinoši dokumenti, piemēram, izziņa no darba vietas vai izdruka no internetbankas), informācija par bezdarbnieka statusu, sadarbību ar pašvaldības sociālo dienestu, kā arī jāparakstās par pakas saņemšanu. Pakas iespējams saņemt darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 13.00 – līdz aprīlim par paku saņemšanas laiku jāvienojas ar valdes priekšsēdētāju Inesi Matisāni pa tel. 26315587.

Biedrība pateicas brīvprātīgajiem dalībniekiem – brašajiem puišiem Jānim Gavaram, Kristapam Lisicinam un Vikentijam Trofimovam  par aktīvu līdzdalību paku vākšanas akcijas norisē, kā arī  čaklajām jaunietēm – Žaklīnai Kivleniecei, Laurai Pastorei, Elīnai Vanagai, Laurai Maļinai un Laumai Reliņai par ieguldīto darbu pārtikas paku un akcijas “Rūpēs par Tevi!” pūriņu kastu komplektēšanā. Pūriņu kastes tiek izsniegtas ikvienam mazulim, kuru pirmās mājas ir Preiļu Dzemdību nodaļa. Janvāra un februāra mēnešos izsniegtas jau 64 šādas dāvanas jaundzimušajiem. Joprojām Biedrība aicina ikvienu ģimeni, kuras atvases jau izaugušas no zīdaiņu drēbītēm (izmērs  no 56/62 cm līdz 80/86 cm – no dzimšanas līdz bērna pusotra gada vecumam), taču tās joprojām ir labā stāvoklī, tīras, nesanēsātas, bez defektiem, ziedot tās, personīgi nogādājot Biedrības telpās Daugavpils ielā 34, Preiļos. Īpaši pieprasītas ir puišu drēbītes.

Anita Gāga

Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle