“Puķuzirņa” rīkotajā akcijā pirmie 100 Latvijas simtgades bērni Preiļos saņēmuši pūriņu kastes

Ir pagājuši gada, kad mūsu valsts svinēs savu simto jubileju, pirmie trīs mēneši, kas nesuši prieku, varbūt arī kādu asaru un negulētu nakti 100 ģimenēs, kuras savus mazuļus sagaidījušas Preiļu Dzemdību nodaļā. Jo tieši tik ģimenes janvāra – marta mēnešos ir saņēmušas biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” (turpmāk – Biedrība) izsludinātās akcijas “Rūpēs par tevi”, kas tiek organizēta sadarbībā ar SIA “Preiļu slimnīca” un atbalsta biedrību „Caur visām grūtībām kopā”, ietvaros sarūpētās zīdaiņu pūriņu kastes.

Ar zināmām bažām Biedrības brīvprātīgie darbinieki gada sākumā raudzījās, cik sekmīga būs akcijas norise, vai līdzcilvēki iesaistīsies labo darbu vairošanā, ziedojot savas liekas kļuvušās mazuļu drēbes nākamajiem to īpašniekiem. Biedrība iespēju robežās iesaistās  Zero Waste (tulkojot no angļu valodas – bez atkritumiem) kustības popularizēšanā, tāpēc drēbīšu nodošana otrreizējai lietošanai likās atbalstāma ideja gan domājot par vidi, ko atstāsim mantojumā mūsu bērniem un bērnu bērniem, gan iepriecinot kādu ģimeni, kurai dāvinājumā saņemtās bērnu lietas būs atbalsts kopējam ģimenes budžetam. Patiess prieks bija februārī sagaidīt īpaši lielu drēbīšu ziedojumu no jaunajiem vecākiem, kuri par akciju uzzināja no lielākajiem masu medijiem, kuri raksta par vecākiem aktuālām tēmām – žurnāla “Mans Mazais” un portāla mammamuntetiem.lv. Nu ziņa par akciju ir aizceļojusi ārpus Latvijas teritorijas, par ko jāpateicas Evitai Piļščikovai. Viņa palīdzēja noorganizēt zīdaiņu drēbīšu vākšanu pie Īrijas latviešiem. Tāpat paldies Ģirtam Miltivicam, kurš nodrošināja bezmaksas transporta pakalpojumus no Īrijas uz Latviju, lai ziedojums sekmīgi sasniegtu savus adresātus. Patiess prieks, ka arī jaunieši iesaistās labo darbu darīšanā – jāpateicas čaklajām Preiļu jaunietēm  Žaklīnai Kivleniecei, Laurai Pastorei, Elīnai Vanagai, Laurai Maļinai un Laumai Reliņai, par ieguldīto darbu drēbīšu gludināšanā, locīšanā un kastu komplektēšanā.

Uzsāktās akcijas “Rūpēs par tevi”  ietvaros komplektēto pūriņu kastu saturs arvien tiek papildināts, par ko īpaši aktīvi rūpējas Biedrības valdes priekšsēdētāja Inese Matisāne, uzrunājot arvien jaunus bērnu pārtikas un higiēnas preču ražotājus. Bez Bellas autiņbiksīšu paraudziņiem un citām higiēnas precēm (šampūns, eļļa) no SIA “TZMO Latvija”, kastu saturs papildināts ar  Maria krūšturu ieliktņiem māmiņām. Tāpat Biedrībā  saņemti žurnāli “Bērnam Droša Bērnība”  un “Mammām un Tētiem” , kas arī tiek iekļauti pūriņu kastēs – šobrīd tas jau ir jaunais pavasara izdevums. Jaunums, kas tiks iekļauts jau aprīļa pūriņa kastēs, ir bioloģisko preču vācu ražotāja Töpfer produkcijas paraugi. Kastu saturu, individuāli piemērotu puisīša vai meitenītes ģimenei, komplektē Biedrības piesaistītie brīvprātīgie. Lai arī gada sākumā nekas par to neliecināja, šobrīd skaidri manāma tendence, ka vairāk dzimst puisīši, tāpēc zēnu drēbītes šobrīd ir ļoti pieprasītas.

 Biedrība, kuras vadmotīvs ir ģimeņu ar bērniem interešu aizsardzība, ar šīs akcijas palīdzību vēlas pateikties katrai ģimenei, kura par mazuļa pirmajām mājām izvēlas Preiļu Dzemdību nodaļu. Ar saulainām dienām ir sācies pavasaris, visa dzīvā atdzimšanas laiks. Aprīļa pirmajās dienās pūriņu kastu saņēmēju pulkam pievienojušies vēl 10 bērniņi. Tas liek cerēt, ka mums visiem kopā izdosies skaists Latvijas simtgades gads – katram ar savu īpašo notikumu.

Anita Gāga

Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle