Noslēgusies pirmā „Puķuzirņa” organizētā nometne ģimenēm ar bērniem

Lai arī vasaras mēnešus drīz nomainīs skolas gaitas, augusts ir piemērots laiks, lai vēl mirkli būtu kopā un smeltos mieru nākamajam mācību un darba cēlienam. Ar līdzīgu vadmotīvu – aktīvi un radoši pavadīt brīvo laiku visai ģimenei kopā, biedrība „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” organizē nometnes ģimenēm ar bērniem atpūtas bāzē „Zolva”. Pirmā no tām norisinājās no 7. līdz 9.augustam, kurā pulcējās vairākas ģimenes ar dažāda vecuma bērniem (jaunākajam bija vien nedaudz vairāk kā gads), lai aktīvi pavadītu trīs saulainas un piepildītas dienas pieredzējušu nometnes vadītāju un profesionālu piesaistīto speciālistu vadībā.

Notika dažādas lekcijas par veselīgu dzīves veidu ar degustācijām, lekcija par to, kā tikt galā ar emocijām, tika laivots, vingrots, skriets un lēkts. Bērni izbaudīja  peldes ezerā, makšķerēja, darbojās ar krāsainajām smiltīm. Gandrīz visi nometnes dalībnieki devās velopārgājienā uz Rušenicas pilskalnu – kādai sešgadīgai nometnes dalībniecei tas bija pirmais nopietnais brauciens, kas tika pievarēts godam. Katra ģimene pašu spēkiem uzmeistaroja putnu būrīti un dekorēja sveces, bet nometnes telti rotāja katras ģimenes kopdarbs, kas izcēlās ar radošu pieeju ģimenes locekļu frizūru atainojumā. Jauks izvērtās brauciens uz Aglonas briežu dārzu un Velnezeru, kas noslēdzās ar kartupeļu cepšanu ugunskurā, ko bērni ļoti gaidīja.

Jaunums visiem nometnes dalībniekiem bija graudu masāža, kas bija tik nomierinoša, ka dažam mazajam uznāca pusdienu miegs. Neiztika arī bez patīkama pārsteiguma – nelielu solokoncertu, spēlējot ģitāru un dziedot Imanta Kalniņa dziesmas, sniedza Rolands Naglis. Dziesmas ar patiesu aizrautību klausījās gan lielie, gan mazie. Nometne noslēdzās ar ģimeņu diskusiju par to, kas pašvaldībai būtu jādara, lai tā kļūtu ģimenēm vēl draudzīgāka. Diskusiju vadīja biedrības valdes priekšsēdētāja Inese Matisāne un Preiļu novada deputāts, daudzbērnu tētis Juris Erts.

Otra nometne, kuras vadmotīvs ir radoši pavadīt laiku visiem kopā, notiks no 21. līdz 23.augustam. Pirmās nometnes dalībnieki no sirds izbaudīja dalību nometnē, atpūšoties no ikdienas rūpēm un vienkārši esot kopā, kas patiesībā tik reti izdodas.

Nometnes tiek organizētas Sabiedrības integrācijas fonda atbalstītā un finansētā projekta Nr. 2020.LV/ĢDP/03 “Nometnes ģimenēm ar bērniem aktīvai un radošai brīvā laika pavadīšanai” ietvaros, projekta sadarbības partneris un līdzfinansējuma devējs – Preiļu novada dome. Projekta kopsumma sastāda 9993,50 EUR, Sabiedrības integrācijas fonda piešķīrums ir 7495,12 EUR, Preiļu novada domes līddzfinansējuma summa ir 2498,38 EUR.

Informāciju sagatavoja

Anita Gāga, biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle