NODARBĪBU CIKLĀ „ESI ZINOŠS UN PALĪDZI IZAUGT VESELAM BĒRNAM!” AIZVADĪTA LOGOPĒDA NODARBĪBA

NODARBĪBU  CIKLĀ „ESI ZINOŠS UN PALĪDZI IZAUGT VESELAM BĒRNAM!”  AIZVADĪTA LOGOPĒDA NODARBĪBA

Turpinot nodarbību ciklu „Esi zinošs un palīdzi izaugt veselam bērnam!”, kas tiek īstenots projekta 2014.EEZ/PP/1/MIC/074/040 „Kompleksi atbalsta pasākumi sociālās atstumtības mazināšanai jauniešiem un ģimenēm ar bērniem” ietvaros, 08. maijā notika pirmā logopēda vadītā nodarbība. Tās laikā lektore Aiga Budriķe sniedza informāciju par bērna valodas attīstības posmiem, uzsverot, ka valodas attītība notiek jau laikā, kad mazulīti vēl tikai gaidām, tomēr tika akcentēts, ka visus kritērijus uz katru bērnu nebūtu pareizi attiecināt, jo katrs bērns tomēr attīstās individuāli, un to, ko prot viens bērns 2 gadu vecumā, otrs bez grūtībām varēs pateikt kādu laiku vēlāk. Tāpat  būtiska nozīme bērna runas attīstībā ir apstākļiem, kuros viņš aug un veidojas, kā arī paša bērna aktivitātei dažādās viņa darbībās. Nenoliedzami, ka vispusīgā attīstībā savlaicīgi veidosies arī bērna runa.

Nodarbības laikā lektore no profesionālās darbības pieredzes dalījās informācijā, ka arvien vairāk bērnu skolas gaitas uzsāk ar nopietnām logopēdiskām problēmām, ko vajadzētu labot jau bērnudārza vecumā. Tāpēc tika meklētas atbildes uz jautājumiem, kāpēc tā notiek, kā pareizāk būtu rīkoties vecākiem, ja viņus bērna (ne)runāšanā kaut kas tomēr satrauc, kāpēc mans bērns nerunā tik skaidri, kā vienaudži? Tāpat tika praktisi demonstrēti dažādi mīmikas vingrinājumi, kurus vecāki var atkārtot kopā ar bērniem, turklāt tas būs ne tikai noderīgi bērna runas attīstībai, bet arī jautri, pateicoties smieklīgajām sejas izteiksmēm vingrinājumu laikā. Turklāt tādas lietas, ko bērniem tik ļoti patīk darīt, kā ziepju burbuļu pūšana, pūšana ūdenī caar kokteiļsalmiņu, arī ir noderīgi vingrinājumi.

Turpmākajās logopēda vadītajās nodarbībās tiks aplūkotas arī citas tēmas: artikulācijas aparāta vingrinājumi, sīkās motorikas vingrinājumi un logoritmika, aicinām sekot informācijai.

Anita Gāga

Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle

 

 Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Šī preses relīze ir izveidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par preses relīzes saturu atbild biedrība „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis””.