Biedrība „ Puķuzirnis” sadarbībā ar SIA „Preiļu slimnīca” uzsāk akciju „Rūpēs par Tevi!”

Preiļi ir viena no tām Latvijas mazpilsētām, kurā joprojām ir iespēja saņemt valsts apmaksātu dzemdību palīdzību. Turklāt jau plaši izskanējis, ka par savām pirmajām mājām Preiļu Dzemdību nodaļu sauc ne tikai bijušā Preiļu rajona robežās izveidoto novadu jaunie iedzīvotāji, bet arī mazuļi no Rēzeknes, Daugavpils, Krāslavas un citiem novadiem.

Nākošais gads Latvijā paies simtgades svētku zīmē. Katrā ģimenē sagaidītais mazulis simboliski tiks sveikts kā simtgades bērns. Arī biedrība „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” (turpmāk – Biedrība) tās valdes priekšsēdētājas Ineses Matisānes vadībā, sadarbojoties ar SIA „Preiļu slimnīca” valdes priekšsēdētāju Ivetu Stari, vēlas sumināt katru mazuli, kurš tiks sagaidīts Preiļos, neatkarīgi no tā deklarētās dzīvesvietas, dāvinot zīdaiņu pūriņu kastes.Par cik Biedrībā jau vairākas māmiņas vērsušās ar aicinājumu ziedot savu bērnu drēbītes, kuras, mazulim augot, nav sanēsātas, ir labā stāvoklī, kā arī mērķtiecīgi domājot par Zero Waste (tulkojot no angļu valodas – bez atkritumiem) kustības popularizēšanu, radusies doma šīs drēbītes un citas mazuļu aprūpei nepieciešamās lietas, rūpīgi sapakotas kartona kastēs, dāvāt citiem mazuļiem, tādejādi izrādot rūpes ne tikai par vidi, bet arī par tiem bērniņiem, kuri vēl tikai piedzims. Likumsakarīgi arī radies akcijas nosaukums – „Rūpēs par Tevi!”. Aicinājumam atbalstīt jaunās ģimenes ar dažādām bērniem nepieciešamām precēm jau atsaukusies atbalsta biedrība „Caur visām grūtībām kopā”, ar kuru tiek gatavots noslēgšanai sadarbības līgumu. Plānots, ka pūriņā tiks iekļauts arī Bella Baby Happy autiņbiksīšu paraudziņš, lai iepazītu šī zīmola produkciju. Autiņbiksīšu paraudziņus Biedrība bez maksas jau bija ieguvusi 2016. gadā,  kad kopā ar atklātnēm tos dāvināja tajā gadā dzimušajiem Preiļu un Riebiņu mazuļiem. Esam pateicīgi, ka arī šogad, sazinoties ar minētā zīmola izplatītāju – SIA TZMO Latvija pārstāvi, saņēmām atsaucību Biedrības aicinājumam. Tāpat uzrunāti arī citi uzņēmumi, kuri izplata bērniem un  māmiņām nepieciešamos higiēnas un skaistumkopšanas līdzekļus.

 

Tāpēc Biedrība aicina ikvienu ģimeni, kuras atvases jau izaugušas no zīdaiņu drēbītēm (izmērs  no 56/62 cm līdz 80/86 cm – no dzimšanas līdz bērna pusotra gada vecumam), taču tās joprojām ir labā stāvoklī, tīras, nesanēsātas, bez defektiem, ziedot tās, personīgi nogādājot Biedrības telpās Daugavpils ielā 34, Preiļos (Preiļu 1.pamatskolas vecā korpusa 1. stāvā, ieeja no sporta laukuma puses) darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 13.00. Tālāk tās tiks sašķirotas, glīti sapakotas kastēs un nogādātas uz Dzemdību nodaļu. Šāda veida zīdaiņu pūriņu kastes varētu būt arī būtisks atbalsts ģimenēm ar zemiem ienākumiem. Dāvināt dažādas mazuļiem nepieciešamās preces (autiņbiksītes, lietas barošanai, vannošanai, miegam u.tml.) aicinām arī jebkuru darba kolektīvu. Jau iepriekš pateicamies ikvienam akcijas atbalstītājam!

Biedrība dibināta 2014. gada 11. septembrī ar mērķi veicināt ģimeņu ar bērniem interešu aizsardzību. 2016. gada 19. aprīlī Biedrība reģistrēta arī Labklājības ministrijas sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā.

 Anita Gāga

Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle