Redzot, ar kādu aizrautību darbam ar mālu nodevās bērni, biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” īstenotā projekta ietvaros, savu roku iemēģināt izteica vēlmi arī pieaugušie. Tā trīs tikšanās reizēs keramikas darbnīcas vadītājas Zanes Ertas vadībā tika apgūtas pamatzināšanas darbā ar mālu.
To, ka māls ir dzīvs, darbnīcu vadītāja atkārtoja vairākas reizes. Un pareizi ir to sākumā izjust savās rokās, lai varētu radīt kādu darbu. Lai arī sākotnēji šķiet, ka tāds nieks vien ir, arī šajā darbā vajadzīgas zināšanas – kā to pareizi nogriezt, kā saprast, kurā vietā sākt veidot iedobīti, trauciņa izgatavošanai, kā pareizi „salīmēt” divas bļodiņas kopā, lai taptu podiņš ar vāciņu… Kur nu vēl visu šuvīšu prasmīga aizdarīšana, vāciņa „nogriešana”, rakstiņu veidošana un garais pulēšanas darbs… Ja vēl māls rokās kūst kā tāds ledus gabals, tad patiesi jādarbojas veikli.
Paralēli tapa vairāki darbi – beigu beigās dažai darbnīcu apmeklētājai tapa vai vesela servīze ar glītām māla bļodiņām, dažāda izmēra cukurtrauki, šķīvji, dekoratīvie paliktņi, vāzes, piparu trauciņš, sāls trauks – turklāt katrs darbs ir ar savu individualitāti. Šobrīd darbi gaida savu aizceļošanu uz cepli, lai, svēpēšanas rezultātā, iegūtu savu melnīgsnējo noskrāsu. Bet interese par šāda veida relaksējošām, izglītojošām un prakstiskām nodarbēm jau esošajiem darbnīcu apmeklētājiem ir joprojām, tāpēc, iespējams, varētu tapt vēl kādi darbi, kas pēcāk priecēs katras saimnieces dzīves telpu.
Anita Gāga, Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle