Rimi veikalos akcijā “Paēdušai Latvijai” aicina piepildīt pārtikas pakas Ukrainas bēgļiem Latvijā

Lai sniegtu tūlītēju atbalstu Latvijā ieceļojošiem bēgļiem no Ukrainas, 19. un 20. martā plkst. 11.00–19.00 Rimi veikalos Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās norisināsies labdarības akcija “Paēdušai Latvijai”. Tās ietvaros ikvienam būs iespēja līdzās saviem ikdienas pirkumiem iegādāties produktus un ziedot pārtiku, kuru pēc tam Latvijas Samariešu apvienība “Paēdušai Latvijai” projekta ietvaros sadarbībā ar partneroganizācijām nogādās Ukrainas bēgļiem visā Latvijā, kā arī mazturīgajiem Latvijas iedzīvotājiem. Šobrīd pārtikas atbalsts nepieciešams jau vairāk nekā 4000 Ukrainas cilvēkiem, kuri bēgļu gaitās ieradušies Latvijā.

“Eiropa ir nonākusi situācijā, kad tiek pārbaudīta mūsu visu drosme, cilvēcība un līdzjūtība. Cilvēki, kuri ierodas Latvijā no kara plosītās Ukrainas, nereti šeit nokļūst tikai ar to, kas mugurā. Tie, kuriem Latvijā nav radinieku vai draugu, šeit ir pilnīgi vieni un bez iztikas līdzekļiem. Tomēr mēs visi kopā varam atgādināt – Ukraina nav viena, mēs esam kopā ar šo drosmīgo valsti un parūpēsimies par tās cilvēkiem mūsu zemē, cik vien labi spējam! Vēlmi palīdzēt ukraiņiem šobrīd ikviens var īstenot, piepildot pārtikas pakas, lai ikdiena šiem cilvēkiem būtu vieglāka,” saka Agita Kraukle, pārtikas bankas Paēdušai Latvijai vadītāja.

Lielveikalu tīkls Rimi ir pastāvīgs pārtikas bankas “Paēdušai Latvijai” atbalstītājs un partneris kopš 2016. gada. Akcijā “Paēdušai Latvijai” 19. un 20. martā piedalīsies 50 Rimi veikali 25 Latvijas pilsētās, un šoreiz akcijā īpaši iesaistīsies arī Rimi darbinieki, izplatot akcijas flaierus, iesaiņojot pārtikas pakas un palīdzot tās nogādāt Latvijas Samariešu apvienībai. Līdz šim Rimi ir sniedzis nozīmīgu atbalstu Ukrainas bēgļiem visā Latvijā vairāk nekā 12 000 eiro apmērā, kopā ar “Paēdušai Latvijai” atbalstot ģimenes ar pārtiku un citām nepieciešamajām lietām. Tāpat tuvākajā laikā tiek gatavots dažādu preču ziedojums nosūtīšanai uz Kijivu.

“Mēs dzīvojam skaudros laikos – vēl neesam tikuši galā ar pandēmijas sekām un ikdienas izaicinājumiem Latvijā, kad ierasto dzīves kārtību ir pilnībā sagrāvis karš tepat netālu, būtībā kaimiņos. Rimi ir pret šo militāro agresiju un solidarizējas ar Ukrainu un ukraiņiem, kuri ir arī Rimi darbinieku un klientu vidū. Taču tas noteikti nav stāsts tikai par atbalstu un nostāju: šobrīd varam aktīvi rīkoties, lai palīdzētu tiem, kurus karš skāris tiešā veidā, spiežot pamest mājas un ierasto dzīvi. Tāpēc aicinu arī Rimi pircējus paust savu nostāju ar rīcību un piepildīt tik nepieciešamās pārtikas pakas,” pauž Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

Pārtikas pakās ieteicams likt produktus ar garu derīguma termiņu: dažādus graudaugus (rīsus, griķus, mannu, auzu pārslas, prosu, putraimus, grūbas), pākšaugus (pupas, lēcas, zirņus), miltus un miltu izstrādājumus, makaronus, gaļas, zivju, dārzeņu un augļu konservus, eļļu, cukuru, medu, tēju, kafiju, garšvielas, gardumus bērniem – šokolādi, cepumus, žāvētus augļus riekstus.

Latvijas Samariešu apvienības pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” organizē dažāda veida palīdzību ģimenēm, kuras nonākušas trūkumā – gan komplektējot pārtikas pakas, gan organizējot izglītojošus pasākumus. Lielveikalu tīkls Rimi ir pastāvīgs pārtikas bankas atbalstītājs, ziedotājs un partneris.

Par Latvijas Samariešu apvienību

Biedrība Latvijas Samariešu apvienība (LSA) ir brīvprātīga, neatkarīga, kompetenta, inovatīva, dinamiska un uz praktisku rīcību orientēta sabiedriskā labuma organizācija, kuras devīze ir Palīdzēt dzīvot. Latvijā Samariešu apvienība ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām. Samariešu apvienība ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. LSA piedāvā daudzus sociālus, medicīniskus un apmācības pakalpojumus, kas klientiem ir pieejami gan ar pašvaldību vai darba devēju līdzdalību, gan individuāli.

Papildu informācija:

          Agita Kraukle           Latvijas Samariešu apvienības           projekta Paēdušai Latvijai vadītāja           Tālr. 67518289, 22033700           E-pasts: [email protected]Juris Šleiers Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Tālr. 26161435 E-pasts: [email protected]  Zane Aperāne  Latvijas Samariešu apvienības komunikācijas speciāliste Tālr. 28351929 E-pasts: [email protected]