“Puķuzirnis” sāks īstenot Viduslatgales pārnovadu fonda atbalstīto projektu “Adīšanas prasmju un palīdzēšanas tikumu attīstīšana”

Biedrības darbības mērķiem ļoti atbilstošā dienā – 15.maijā, kas tiek atzīmēta kā Starptautiskā ģimenes diena, “Ģimeņu atbalsta centra “Puķuzirnis”” valdes priekšsēdētāja Inese Matisāne parakstīja līgumu ar Nodibinājumu “Viduslatgales pārnovadu fonds” par projekta “Adīšanas prasmju un palīdzēšanas tikumu attīstīšana” īstenošanu.Laikā, kad pieaugušajiem ir ļoti steidzīga ikdiena un vecākiem sava uzmanība jāspēj sadalīt starp bērniem, darbu, ikdienas rūpēm, kā arī citiem pienākumiem un atpūtas brīžiem, atrast laika sprīdi kopā būšanai ne reti ir ļoti grūti.  Tomēr, lai bērni izaugtu par laimīgiem un pašpietiekamiem pieaugušajiem, ir vērts ieguldīt savu dārgo laiku kopīgās aktivitātēs. Zinātniski pierādīts, ka bērniem līdz 12 gadu vecumam vecāku nedalīta uzmanība ir ļoti būtiska, lai bērns izaugtu dzīvespriecīgs un justos mīlēts. Lai stiprinātu paaudžu saiknes un piedāvātu iespēju vecākiem ar bērniem lietderīgi pavadīt laiku, Biedrība projekta ietvaros ir nolēmusi noorganizēt divas adīšanas meistarklases, ar mērķi noadīt zīdaiņu zeķītes Preiļu slimnīcas Dzemdību nodaļā dzimušajiem mazuļiem. Šī projekta aktivitāte – “Mani pirmie zābaciņi” būs lielisks papildinājums Biedrības jau uzsāktajai akcijai “Rūpēs par tevi!”, kurā jaunajiem vecākiem tiek dāvinātas īpaši sarūpētas pūriņu kastes. Tāpat vienā no meistarklasēm plānots adīt cepures. Meistarklases, kuras vadīs dažādu rokdarbu pratēja, tradicionālās adīšanas lietpratēja, čaklo roku īpašniece Inita Vaikule, ļaus apgūt seno amatu prasmi – adīšanu, kas mūsdienu vecākiem pamazām tiek piemirsta. Ekoloģiskā dzija un adāmadatas tiks iegādātas projekta ietvaros.

Ar projekta palīdzību tiks risināta šobrīd aktuālā problēma – lietderīga brīvā laika pavadīšana vecākiem kopā ar bērniem. Tāpat savu radīto darbu dāvināšana jaundzimušajiem veicinās savstarpējās palīdzēšanas tikuma – sirds siltuma attīstību, kā arī aktualizēs labdarības nozīmīgumu mūsdienu sabiedrībā.

Aicinām ikvienu interesentu sekot informācijai Biedrības mājas lapā www.pukuzirnis.lv un piedalīties organizētajās meistarklasēs.

Adīšanas meistarklases tiek organizētas projekta “Adīšanas prasmju un palīdzēšanas tikumu attīstīšana” ietvaros. Projekta kopējais budžets ir 610,50 EUR, no kuriem 549,50EUR ir granta finansējums no Viduslatgales pārnovadu fonda.

Anita Gāga, Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle