Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” 10 gados palīdzējusi gandrīz pusmiljonam Latvijas iedzīvotāju

16. oktobrī – Pasaules Pārtikas dienā – Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” atzīmēja 10 gadu pastāvēšanas gadadienu. Šo desmit gadu laikā ir izdalītas 74 332 pārtikas pakas, ziedojumos saņemti 333 435,09 EUR un kopumā sniegts atbalsts 400 587 personām.

„Pirms desmit gadiem, kad tika izveidota Pārtikas banka, daudzām ģimenēm ekonomiskās krīzes dēļ bija nepieciešama ārkārtas palīdzība. Tomēr arī šobrīd ir daudzas ģimenes, kuras negaidot sastopas ar lielām finansiālām grūtībām. Visbiežāk palīdzību lūdz vientuļais vecāks ar diviem bērniem ar vidējiem ienākumiem līdz 350 EUR mēnesī, kuram nav iespēju saņemt kādu no statusiem,” stāsta Pārtikas bankas „Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle.

„Paēdušai Latvijai” šo gadu laikā, sadarbojoties ar vairāk nekā 30 reģionālām nevalstiskajām organizācijām un 3 sociālajiem dienestiem, ir izveidojusi tīklu, lai palīdzētu cilvēkiem pēc iespējas plašākā teritorijā. Pēc apkopotajiem datiem, šo gadu laikā visvairāk palīdzības novirzīts Viļānu, Preiļu, Siguldas, Ogres, Jelgavas un Aizputes novadam.

Pēdējo 3 gadu laikā Pārtikas banku īpaši atbalsta SIA “Rimi Latvia”, kas ne vien regulāri ziedo pārtikas produktus lielākā apjomā, bet arī palīdz divreiz gadā organizēt Pārtikas paku akcijas Rimi veikalos visā Latvijā, kad ikviens cilvēks tiek aicināts izdarīt vienkāršu un labu darbu – palīdzēt piepildīt pārtikas paku trūkumā nonākušām ģimenēm. Šo akciju laikā ir piepildītas 41 573 Pārtikas pakas.  

 Pārtikas paku izsniegšanu Preiļu, Riebiņu, Aglonas un Vārkavas novadu iedzīvotājiem koordinē biedrība “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis””. Nākamā paku vākšanas akcija plānota 9.novembrī – aicinām iesaistīties ikvienu brīvprātīgo!