LAUKU LABUMU BRĪVBODES SEPTEMBRĪ

Viduslatgales pārnovadu fonds sadarbībā ar Preiļu novada biedrībām septembrī iedzīvotājiem piedāvā iesaistīties Lauku labumu brīvbodēs.

Lauku labumu brīvbodes ir vieta, kur dot, mainīties, sarunāt rudens ražas augļus – to, kas izaudzis uz lauka, dārzā, kas ievākts mežā un dravā. Lai cik barga būs ziema, tak visu vēderā nesaliksi un burkās nesabāzīsi. Paliks vēl ko citiem dot un dāvināt, vai varbūt samainīt pret to, kā pašam trūkst.

Brīvbode ir viens priekpilns dāsnuma mēnesis, kad ļaudis mudināti nākt kopā un viens otru pabalstīt, uzmundrināt, apdāvināt, tādējādi stiprinot vietējās kopienas saites, izrādot rūpes par saviem tuviem un tāliem novadniekiem.

Brīvbodes Preiļu novadā notiek jau ceturto reizi. Pārliecinājāmies, ka iedzīvotāji labprāt iesaistās, dalās labumos un atrod kopēju valodu paši savu ieceru īstenošanai.

No 1. septembra līdz 30. septembrim Preiļos, Smelteros, Aizkalnē, Galēnos un Pelēčos darbosies Lauku labumu brīvbodes. Brīvbodes nav veikali, tās darbojas kā lauksaimniecības preču un produktu ziedojumu un bezatlīdzības maiņas punkts. Jūsu ērtībai aicinām pirms nākšanas uz brīvbodi piezvanīt koordinatoram vai pasekot līdzi informācijai uz brīvbodes durvīm. Katras brīvbodes īstenotāji uz vietas noteiks arī konkrētu darba laiku. Koordinatori palīdzēs noorganizēt preču atvešanu un aizvešanu, ja būs nepieciešams.

Lauku labumu brīvbodes tiek īstenotas ar Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstu. Tās finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina. Ar šo finansējumu varam piedāvāt koordinētu maiņas un ziedojumu aktivitāti divas reizes gadā.

Lauku labumu brīvbodes darbosies:

  • Preiļos ģimeņu atbalsta centra “Puķuzirnis” telpās: 25947125 (Kristīne)
  • Aizkalnes Sabiedriskā centra telpās: 26525851
  • Smelteros Sabiedriskā centra “Smelteriešu cimdiņš” telpās: 29583578
  • Galēnos, Galēnu Kultūrvēstures biedrības telpās: 25925621
  • Pelēčos nojumītē pie pagasta pārvaldes.

Vasara nobriest rudens augļos. Dalāmies, lai labais vairojas!

Informāciju sagatavoja Evija Gurgāne, projekta vadītāja, [email protected]