8. maijā „ Puķuzirnis” atsāks izsniegt pārtikas pakas ģimenēm ar zemiem ienākumiem

Biedrība „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” (turpmāk – Biedrība) jau otro reizi ir iesaistījusies lielveikalu tīkla Rimi un Latvijas Samariešu apvienības rīkotajā kampaņā „Pārtikas banka Paēdušai Latvijai””, kura visā Latvijā norisinājās jau trešo reizi. Kampaņas  ietvaros Biedrības trīs brīvprātīgās – Zanda Bembere, Baiba Didriksone un Tatjana Filippova 28. aprīlī Daugavpils RIMI veikalā aicināja iedzīvotājus iegādāties dažādus pārtikas produktus ar ilgu uzglabāšanas termiņu, kuri tālāk tiek nodoti ģimenēm ar zemiem ienākumiem. Zandai šī ir otrā šāda veida pieredze, tāpēc jāatzīst, ka iedzīvotāju atsaucība bijusi lielāka, nekā aizvadītā gada nogalē, kas liek domāt, ka sabiedrībai nav vienaldzīga līdzcilvēku ikdiena. Ir savākts liels daudzums ar dažāda veida putraimiem, konserviem, ziedojumos iegādāta arī tēja, cukurs, sula, sausiņi, kukurūzas nūjiņas, žāvēti augļi, medus, brokastu pārslas un daudzas citas pārtikas preces. Biedrībā veikta preču sakomplektēšana, un pārtikas pakas gaida to īpašniekus.

Biedrība aicina atsaukties ģimenes ar bērniem no Preiļu un Riebiņu novadiem, kurām pašvaldība dažādu apstākļu dēļ nevar piešķirt trūcīgas/ maznodrošinātas ģimenes statusu un kuru ienākumi ir zem iztikas minimuma – 252EUR uz 1 ģimenes locekli, lai, izsniedzot pārtikas paku, sniegtu atbalstu  ikdienas pārtikas nodrošināšanā trūkumā nonākušajām ģimenēm.

 Lai saņemtu pārtikas produktus, pieaugušajam ģimenes pārstāvim personīgi jāierodas Biedrības telpās Daugavpils ielā 34, Preiļos (Preiļu 1.pamatskolas vecā korpusa 1. stāvā, ieeja no sporta laukuma puses). Tiem, kuri pārtikas paku vēlas saņemt pirmo reizi, jāaizpilda noteikta parauga iesniegums, kurā jānorāda dati par sevi, kopējie ģimenes ienākumi mēnesī (jāuzrāda arī tos apliecinoši dokumenti, piemēram, izziņa no darba vietas vai izdruka no internetbankas), informācija par bezdarbnieka statusu, sadarbību ar pašvaldības sociālo dienestu, kā arī jāparakstās par pakas saņemšanu. Šobrīd Biedrībā ir 72 pārtikas pakas, tās tiks izsniegtas rindas kārtībā. Nepieciešamības gadījumā, ja situācija ģimenē nebūs mainījusies, paku būs iespējams saņemt arī nākamajos mēnešos. Pakas iespējams saņemt sākot ar 8. maiju darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 13.00. Aicinām sekot arī aktuālajai informācijai Biedrības mājas lapā www.pukuzirnis.lv.

Iepriekšējās kampaņas laikā saziedotās pārtikas pakas saņēmušas dažādas 16 ģimenes, kopā 69 personas – no Preiļu pilsētas un pagasta, kā arī no Rušonas, Galēnu un Sīļukalna pagastiem. Saņēmēju ļoti atzinīgi novērtējuši šo iespēju, jo pārtikas paku saturs tik tiešām ir daudzveidīgs, tāpēc neesiet kūtri un izmantojiet šo iespēju!

Biedrība dibināta 2014. gada 11. septembrī ar mērķi veicināt ģimeņu ar bērniem interešu aizsardzību. 2016. gada 19. aprīlī Biedrība reģistrēta arī Labklājības ministrijas sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā.

Informāciju sagatavoja

 Anita Gāga

Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle