Šī gada 12. oktobrī projekta „Spēlējam un izglītojamies par Latviju ar prieku” ietvaros jautri un draudzīgi noritēja prāta spēļu vakars ģimenēm. Pasākumā piedalījās sešas ģimenes, kuras kopā izspēlēja divas prāta spēles: „Burtošanas čempionāts” un „Latvijas faktu spēle”. Ģimenēm izglītojoša šķita spēle „Latvijas faktu spēle”, kuru spēlējot dalībnieki uzzināja daudz jauna un atklāja sev nezināmo par Latviju. Spēles pamatā ir interesanti jautājumi un atbildes par Latviju. Jautājumi ir sadalīti 6 dažādās kategorijās: Daba un zinātne, Ģeogrāfija, Vēsture, Kultūra, Sports un Vispārīgi. Īpaši jāatzīmē tas, ka spēle ir nupat izveidota, jo aplūkojamo jautājumu klāstā bija pat tādi notikumi, kas norisinājušies vēl šī gada sākumā. Ja faktu spēlē uz jautājumiem varēja mēģināt arī minēt, kad atbilde nebija zināma, tad īsts prāta mežģis pat pieaugušajiem bija „Burtošanas čempionāts”, kura pamatā no dažādām zilbēm ir jāveido vārdi – jo sarežģītāka zilbju kombinācija, jo vairāk punktu bija iespējams iegūt. Jaunākajiem dalībniekiem bija iespēja savu atjautību parādīt puzļu likšanā. Visas ģimenes par aktīvo dalību saņēma arī veicināšanas balvas.
Galda spēles tika iegādātas projekta „Spēlējam un izglītojamies par Latviju ar prieku” ietvaros, ko finansē un organizē Preiļu novada dome un nodibinājums „Viduslatgales pārnovadu fonds”.
Biedrībā „Ģimenes atbalsta centrā „Puķuzirnis”” ir pieejamas šādas galda spēles: „Iepazīsti Daugavu”, „Iepazīsti Latviju”, „Iepazīsti Latviju, personības”, „Ceļotājs Rūdis grib zināt kā radās Latvija?”, „Burtošanas čempionāts”, „Latvijas faktu spēle”, „Latviešu tautas mīklas ABRA”, „ALIAS” – vārdu paskaidrojošā spēle, „Scrabble”, ģimene lielā puzle „Latvijas reljefs”.
Aicinām visus interesantus rudens un ziemas vakaros izmantot biedrībā „Ģimenes atbalsta centrā „Puķuzirnis”” pieejamās galda spēles un kopā ar savu ģimeni lietderīgi pavadīt brīvo laiku. Galda spēles ir pieejamas visiem interesentiem un tās ir iespējams paņemt uz mājām līdz 2 nedēļām. Ar prieku gaidīsim visus spēlēt gribētājus!
Informāciju sagatavoja
projekta vadītāja Inese Matisāne