Jau aizvadītas vairākas nodarbības aušanas darbnīcā, kur bērni apgūst tik seno amata prasmi pieredzējušās meistares vadībā. Tā kā aušanu šobrīd Preiļos ir iespēja apgūt vien Mākslas skolā, ar mērķi piedāvāt to apgūt arī citiem bērniem, projekta 2014.EEZ/PP/1/MIC/074/040 „Kompleksi atbalsta pasākumi sociālās atstumtības mazināšanai jauniešiem un ģimenēm ar bērniem” ietvaros nu tā ir pieejama arī biedrībā „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis””.Pirmās nodarbības tika aizvadītas, apgūstot pašu aušanas tehniku, strādājot ar krāsainām papīra strēmelītēm. Ja pirmajā nodarbībā bērniem bija ļauts pašiem pēc brīvas izvēles kombinēt „audeklu”, tad nākamajā jau mērķtiecīgi tika atlasīti atbilstošie papīra „dzīpari”, lai veidotos saskanīgs darbs. Kad jau roka bija ievingrināta, bērni beidzot ķērās klāt pie stellītēm, kur, katrs pēc saviem ieskatiem, sāka aust darbiņu – vienam tā ir šalle, ko varēs nēsāt pats vai dāvināt draugiem, citam – sedziņa mincim, vēl citam – dekoratīvs interjera elemts, iestrādājot filca „dzīparus”. Darbi patiesi sokās raiti – ja, iemēģinot roku, sākotnēji bērni spēja noaust vien pāris centimetrus, tad nākamajās nodarbībās audekls aug acīmredzami, un tas ir spilgts pierādījums tam, ka visu var apgūt – vajag vien prasmīgu meistaru un pacietību. Turklāt to var ne tikai meitenes, bet arī zēni, kas jau iesaistījušies nodarbībās, jo senatnē prasmīgākie audēji bijuši tieši vīrieši, par cik aušana lielajaš stellēs ir fiziski grūts darbs. Vasaras laikā, ticams, taps daudz radošu darbiņu, kuri gada nogalē būs skatāmi arī izstādē kopā ar māla darbnīcā tapušajiem darbiem.
- jūnijā savas prasmes aušanas darbnīcā varēs sākt apgūt arī jaunieši – aušanas amata prasmes meistarei ir padomā gan plato grāmatzīmju aušanas apmācība, gan, pēc izvēles, prievītes vai jostas aušana, jo šādi darbiņi pēdējā gada laikā kļuvuši arvien populārāki, ko var vērot sociālajos tīklos. Turklāt aušanas darbnīca ir iespēja ne tikai saturīgi un lietderīgi pavadīt laiku, kad skola ir galā, bet doties uz laukiem diemžēl nav iespēju, bet tā ir lielisks veids kā radoši izpausties.
Anita Gāga
Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Šī preses relīze ir izveidota ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par preses relīzes saturu atbild biedrība „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis””.