Preiļos 31. martā notiks topošo māmiņu tikšanās ar dūlu

Preiļos, Preiļu poliklīnikas telpās, 2016. gada 31. martā topošajām māmiņām notiks nodarbība “Harmonisks bērniņa gaidīšanas laiks”par topošās māmiņas sajūtām un vajadzībām pirmsdzemdību periodā. Nodarbību vadīs dūla Veronika Tabūne.

Nodarbība ar dūlu Preiļos notiek Pasaules Dūlu nedēļas ietvaros, kas Latvijā tiek atzīmēta jau piekto reizi, piedāvājot dažādas lekcijas, seminārus un nodarbības. Šogad īpaši tiek aktualizēta tēma “Mans ķermenis – manas dzemdības”. Dūlu nedēļas iniciatore ir Latvijas Dūlu apvienība, kas vieno gandrīz 70 dūlas un topošās dūlas – sievietes, kuras ir izgājušas īpašu apmācību, lai prastu sniegt emocionālu, informatīvu vai fizisku atbalstu ģimenei bērna gaidīšanas posmā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā.

Latvijas Dūlu apvienības vadītāja Līga Liepa-Kivilande norāda: “Liekas, ka tas kļuvis tik pašsaprotami – dzemdībām jāgatavojas. Tomēr realitātē bieži vien sastopams uzskats, ka “visas ir piedzemdējušas, gan jau arī es kaut kā”, un vairāk uzmanības tiek veltīts daudz ikdienišķākām lietām par mazuļa piedzimšanu.” Viņa atklāj ka Dūlu nedēļā dūlas aicinās sievietes un viņu dzīvesdraugus mērķtiecīgi gatavoties dzemdībām, atbildīgi izvēlēties sev piemērotākās dzemdēšanas iespējas, radību vietu un savus aprūpētājus. Līga Liepa-Kivilande uzsver: “Dūla seko sievietes vajadzībām. Dūla parāda izvēles iespējas konkrētajā situācijā, bet jebkura lēmuma pieņemšana paliek sievietes ziņā.”

Tikšanās laikā Preiļos tiks meklētas atbildes uz vairākiem būtiskiem jautājumiem. Vai ir nepieciešams gatavoties dzemdībām? Ko dod un kā noskaņoties dabiskai dzemdību norisei? Kas var palīdzēt radīt fizisko un emocionālo labsajūtu grūtniecības periodā? Mazuļa pirmsdzemdību audzināšana – kas tā ir?

Dūlu nedēļas pasākumu Preiļos rīko dūla Veronika Tabūne sadarbībā ar biedrību “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” un SIA “Preiļu slimnīca”. Tikšanās notiks 31. martā no plkst. 15.00 līdz 16.30 Preiļu poliklīnikas 2.stāvā, Fizioterapijas kabinetā (208. telpa). Iepriekš vēlama pieteikšanās, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot +371 28316231 (Veronika). Dalība nodarbībā ir bezmaksas.

Pagājušajā gadā Dūlu nedēļā notika vairāk nekā 30 pasākumu 12 Latvijas pilsētās. Tos apmeklēja vairāk nekā 300 interesentu. Šī gada pasākumu plāns un plašāka informācija par Dūlu nedēļas pasākumiem visā Latvijā atrodami mājas lapā www.dulas.lv.

Informāciju sagatavoja: Anna Briška, SIA “Preiļu slimnīca” Sabiedrisko attiecību speciāliste

DN_plakats_Preili_31.03.16_(1)-page-001